1 13:46:00 58 TUFT Svein CAN ORICA-BIKEEXCHANGE
2 13:47:00 82 ARNDT Nikias GER TEAM GIANT ALPECIN
3 13:48:00 109 RIBLON Christophe FRA AG2R LA MONDIALE
4 13:49:00 152 DOUGALL Nicholas RSA DIMENSION DATA
5 13:50:00 197 SCHWARZMANN Michael GER BORA-ARGON 18
6 13:51:00 217 MORICE Julien FRA DIRECT ENERGIE
7 13:52:00 198 SELIG Rudiger GER BORA-ARGON 18
8 13:53:00 153 FARRAR Tyler USA DIMENSION DATA
9 13:54:00 139 VELITS Martin SVK ETIXX – QUICK STEP
10 13:55:00 178 KOSHEVOY Ilia BLR LAMPRE – MERIDA
11 13:56:00 77 MANZIN Lorrenzo FRA FDJ
12 13:57:00 214 CARDIS Romain FRA DIRECT ENERGIE
13 13:58:00 13 BOARO Manuele ITA TINKOFF
14 13:59:00 218 NAULEAU Brian FRA DIRECT ENERGIE
15 14:00:00 45 CAMPENAERTS Victor BEL TEAM LOTTO NL – JUMBO
16 14:01:00 159 VENTER Jaco RSA DIMENSION DATA
17 14:02:00 112 BYSTROM Sven Erik NOR TEAM KATUSHA
18 14:03:00 34 DRUCKER Jean-Pierre LUX BMC RACING TEAM
19 14:04:00 167 VAN GENECHTEN Jonas BEL IAM CYCLING
20 14:05:00 183 CHETOUT Loïc FRA COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
21 14:06:00 138 TERPSTRA Niki NED ETIXX – QUICK STEP
22 14:07:00 52 BEWLEY Sam NZL ORICA-BIKEEXCHANGE
23 14:08:00 212 ANDERSON Ryan CAN DIRECT ENERGIE
24 14:09:00 47 KEIZER Martijn NED TEAM LOTTO NL – JUMBO
25 14:10:00 102 BAGDONAS Gediminas LTU AG2R LA MONDIALE
26 14:11:00 57 NIELSEN Magnus Cort DEN ORICA-BIKEEXCHANGE
27 14:12:00 87 SKJOESTAD LUNKE Sindre NOR TEAM GIANT ALPECIN
28 14:13:00 98 REIJNEN Kiel USA TREK – SEGAFREDO
29 14:14:00 88 STAMSNIJDER Tom NED TEAM GIANT ALPECIN
30 14:15:00 9 SUTHERLAND Rory AUS MOVISTAR TEAM
31 14:16:00 184 COUSIN Jérôme FRA COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
32 14:17:00 117 RESTREPO Jhonatan COL TEAM KATUSHA
33 14:18:00 208 PRADES Eduard ESP CAJA RURAL – SEGUROS RGA
34 14:19:00 124 DOCKX Gert BEL LOTTO SOUDAL
35 14:20:00 25 KNEES Christian GER TEAM SKY
36 14:21:00 203 CARTHY Hugh John GBR CAJA RURAL – SEGUROS RGA
37 14:22:00 29 PUCCIO Salvatore ITA TEAM SKY
38 14:23:00 44 BOUWMAN Koen NED TEAM LOTTO NL – JUMBO
39 14:24:00 201 ARROYO David ESP CAJA RURAL – SEGUROS RGA
40 14:25:00 63 GRUZDEV Dmitriy KAZ ASTANA PRO TEAM
41 14:26:00 23 GOLAS Michal POL TEAM SKY
42 14:27:00 92 BEPPU Fumiyuki JPN TREK – SEGAFREDO
43 14:28:00 134 LAMPAERT Yves BEL ETIXX – QUICK STEP
44 14:29:00 199 THWAITES Scott GBR BORA-ARGON 18
45 14:30:00 17 PAULINHO Sergio Miguel POR TINKOFF
46 14:31:00 195 MUHLBERGER Gregor AUT BORA-ARGON 18
47 14:32:00 54 HAIG Jack AUS ORICA-BIKEEXCHANGE
48 14:33:00 135 MEERSMAN Gianni BEL ETIXX – QUICK STEP
49 14:34:00 136 SERRY Pieter BEL ETIXX – QUICK STEP
50 14:35:00 127 VAN DER SANDE Tosh BEL LOTTO SOUDAL
51 14:36:00 125 HANSEN Adam AUS LOTTO SOUDAL
52 14:37:00 165 PELLAUD Simon SUI IAM CYCLING
53 14:38:00 172 ARASHIRO Yukiya JPN LAMPRE – MERIDA
54 14:39:00 12 BENNATI Daniele ITA TINKOFF
55 14:40:00 74 GENIEZ Alexandre FRA FDJ
56 14:41:00 48 TANKINK Bram NED TEAM LOTTO NL – JUMBO
57 14:42:00 95 DIDIER Laurent LUX TREK – SEGAFREDO
58 14:43:00 163 DEVENYNS Dries BEL IAM CYCLING
59 14:44:00 173 CATTANEO Mattia ITA LAMPRE – MERIDA
60 14:45:00 38 TEUNS Dylan BEL BMC RACING TEAM
61 14:46:00 75 LADAGNOUS Matthieu FRA FDJ
62 14:47:00 18 ROVNY Ivan RUS TINKOFF
63 14:48:00 83 DE KORT Koen NED TEAM GIANT ALPECIN
64 14:49:00 122 ARMÉE Sander BEL LOTTO SOUDAL
65 14:50:00 129 WALLAYS Jelle BEL LOTTO SOUDAL
66 14:51:00 147 MOSER Moreno ITA CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM
67 14:52:00 68 VANOTTI Alessandro ITA ASTANA PRO TEAM
68 14:53:00 115 MACHADO Tiago Jose POR TEAM KATUSHA
69 14:54:00 104 BIDARD François FRA AG2R LA MONDIALE
70 14:55:00 192 BENEDETTI Cesare ITA BORA-ARGON 18
71 14:56:00 106 JAUREGUI Quentin FRA AG2R LA MONDIALE
72 14:57:00 53 GERRANS Simon AUS ORICA-BIKEEXCHANGE
73 14:58:00 5 HERRADA LOPEZ José ESP MOVISTAR TEAM
74 14:59:00 84 FRÖHLINGER Johannes GER TEAM GIANT ALPECIN
75 15:00:00 164 LAENGEN Vegard Stake NOR IAM CYCLING
76 15:01:00 213 CALMEJANE Lilian FRA DIRECT ENERGIE
77 15:02:00 3 ERVITI Imanol ESP MOVISTAR TEAM
78 15:03:00 33 DILLIER Silvan SUI BMC RACING TEAM
79 15:04:00 67 SMUKULIS Gatis LAT ASTANA PRO TEAM
80 15:05:00 128 VERVAEKE Louis BEL LOTTO SOUDAL
81 15:06:00 144 DOMBROWSKI Joeseph USA CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM
82 15:07:00 72 EIKING Odd Christian NOR FDJ
83 15:08:00 158 SBARAGLI Kristian ITA DIMENSION DATA
84 15:09:00 22 BOSWELL Ian USA TEAM SKY
85 15:10:00 202 BILBAO Pello ESP CAJA RURAL – SEGUROS RGA
86 15:11:00 85 HAGA Chad USA TEAM GIANT ALPECIN
87 15:12:00 196 PFINGSTEN Christoph GER BORA-ARGON 18
88 15:13:00 219 QUEMENEUR Perrig FRA DIRECT ENERGIE
89 15:14:00 114 LAGUTIN Sergey RUS TEAM KATUSHA
90 15:15:00 209 ROSÓN Jaime ESP CAJA RURAL – SEGUROS RGA
91 15:16:00 174 CONTI Valerio ITA LAMPRE – MERIDA
92 15:17:00 28 LOPEZ GARCIA David ESP TEAM SKY
93 15:18:00 154 FRAILE MATARRANZ Omar ESP DIMENSION DATA
94 15:19:00 123 DE GENDT Thomas BEL LOTTO SOUDAL
95 15:20:00 14 GOGL Michael AUT TINKOFF
96 15:21:00 175 DURASEK Kristijan CRO LAMPRE – MERIDA
97 15:22:00 56 KEUKELEIRE Jens BEL ORICA-BIKEEXCHANGE
98 15:23:00 137 STYBAR Zdenek CZE ETIXX – QUICK STEP
99 15:24:00 187 ROSSETTO Stéphane FRA COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
100 15:25:00 149 VILLELLA Davide ITA CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEA
101 15:26:00 121 DE CLERCQ Bart BEL LOTTO SOUDAL
102 15:27:00 99 ZOIDL Riccardo AUT TREK – SEGAFREDO
103 15:28:00 177 GRMAY TSGABU Gebremaryam ETH LAMPRE – MERIDA
104 15:29:00 111 LOSADA Alberto ESP TEAM KATUSHA
105 15:30:00 93 BERNARD Julien FRA TREK – SEGAFREDO
106 15:31:00 146 KING Benjamin USA CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM
107 15:32:00 86 LUDVIGSSON Tobias SWE TEAM GIANT ALPECIN
108 15:33:00 211 SICARD Romain FRA DIRECT ENERGIE
109 15:34:00 191 MENDES José POR BORA-ARGON 18
110 15:35:00 62 CATALDO Dario ITA ASTANA PRO TEAM
111 15:36:00 46 GESINK Robert NED TEAM LOTTO NL – JUMBO
112 15:37:00 113 KOCHETKOV Pavel RUS TEAM KATUSHA
113 15:38:00 15 HERNANDEZ Jesus ESP TINKOFF
114 15:39:00 168 WARBASSE Lawrence USA IAM CYCLING
115 15:40:00 148 ROLLAND Pierre FRA CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING
116 15:41:00 162 CHEVRIER Clément FRA IAM CYCLING
117 15:42:00 39 WYSS Danilo SUI BMC RACING TEAM
118 15:43:00 161 FRANK Mathias SUI IAM CYCLING
119 15:44:00 105 DOMONT Axel FRA AG2R LA MONDIALE
120 15:45:00 55 HOWSON Damien AUS ORICA-BIKEEXCHANGE
121 15:46:00 24 KENNAUGH Peter GBR TEAM SKY
122 15:47:00 132 BOUET Maxime FRA ETIXX – QUICK STEP
123 15:48:00 8 ROJAS Jose Joaquin ESP MOVISTAR TEAM
124 15:49:00 2 CASTROVIEJO Jonathan ESP MOVISTAR TEAM
125 15:50:00 32 ATAPUMA Darwin COL BMC RACING TEAM
126 15:51:00 19 TROFIMOV Yuri RUS TINKOFF
127 15:52:00 157 KUDUS Merhawi ERI DIMENSION DATA
128 15:53:00 186 MOLARD Rudy FRA COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
129 15:54:00 171 MEINTJES Louis RSA LAMPRE – MERIDA
130 15:55:00 107 LATOUR Pierre FRA AG2R LA MONDIALE
131 15:56:00 4 FERNANDEZ Ruben ESP MOVISTAR TEAM
132 15:58:00 96 FELLINE Fabio ITA TREK – SEGAFREDO
133 16:00:00 26 KÖNIG Leopold CZE TEAM SKY
134 16:02:00 66 SANCHEZ GIL Luis Leon ESP ASTANA PRO TEAM
135 16:04:00 69 ZEITS Andrey KAZ ASTANA PRO TEAM
136 16:06:00 181 MATE Luis Angel ESP COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
137 16:08:00 131 BRAMBILLA Gianluca ITA ETIXX – QUICK STEP
138 16:10:00 116 MAMYKIN Matvey RUS TEAM KATUSHA
139 16:12:00 185 HARDY Romain FRA COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
140 16:14:00 71 ELISSONDE Kenny FRA FDJ
141 16:16:00 91 ZUBELDIA Haimar ESP TREK – SEGAFREDO
142 16:18:00 169 WYSS Marcel SUI IAM CYCLING
143 16:20:00 103 BAKELANTS Jan BEL AG2R LA MONDIALE
144 16:22:00 126 MONFORT Maxime BEL LOTTO SOUDAL
145 16:24:00 118 SILIN Egor RUS TEAM KATUSHA
146 16:26:00 1 VALVERDE Alejandro ESP MOVISTAR TEAM
147 16:28:00 36 HERMANS Ben BEL BMC RACING TEAM
148 16:30:00 101 PERAUD Jean-Christophe FRA AG2R LA MONDIALE
149 16:32:00 207 PARDILLA Sergio ESP CAJA RURAL – SEGUROS RGA
150 16:34:00 43 BENNETT George NZL TEAM LOTTO NL – JUMBO
151 16:36:00 6 MORENO Daniel ESP MOVISTAR TEAM
152 16:38:00 133 DE LA CRUZ MELGAREJO David ESP ETIXX – QUICK STEP
153 16:40:00 61 SCARPONI Michele ITA ASTANA PRO TEAM
154 16:42:00 145 FORMOLO Davide ITA CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM
155 16:44:00 37 SÁNCHEZ Samuel ESP BMC RACING TEAM
156 16:46:00 141 TALANSKY Andrew USA CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM
157 16:48:00 59 YATES Simon GBR ORICA-BIKEEXCHANGE
158 16:50:00 11 CONTADOR Alberto ESP TINKOFF
159 16:52:00 51 CHAVES Esteban COL ORICA-BIKEEXCHANGE
160 16:54:00 21 FROOME Christopher GBR TEAM SKY
161 16:56:00 7 QUINTANA Nairo COL MOVISTAR TEAM