1 196 SARAMOTINS Aleksejs BORA – HANSGROHE LAT 13:02:00
2 42 BEPPU Fumiyuki TREK – SEGAFREDO JPN 13:03:00
3 136 HAMILTON Christopher TEAM SUNWEB AUS 13:04:00
4 198 SCHWARZMANN Michael BORA – HANSGROHE GER 13:05:00
5 112 CIMOLAI Davide FDJ ITA 13:06:00
6 45 HERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus Alberto TREK – SEGAFREDO ESP 13:07:00
7 98 VAN GENECHTEN Jonas COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS BEL 13:08:00
8 8 STANNARD Ian TEAM SKY GBR 13:09:00
9 188 ZURLO Federico UAE TEAM EMIRATES ITA 13:10:00
10 146 NAVARDAUSKAS Ramunas BAHRAIN – MERIDA LTU 13:11:00
11 105 SHAW James LOTTO SOUDAL GBR 13:12:00
12 85 JANSEN Amund Grondal TEAM LOTTO NL – JUMBO NOR 13:13:00
13 147 NIBALI Antonio BAHRAIN – MERIDA ITA 13:14:00
14 173 NIYONSHUTI Adrien TEAM DIMENSION DATA RWA 13:15:00
15 116 KONOVALOVAS Ignatas FDJ LTU 13:16:00
16 144 BOZIC Borut BAHRAIN – MERIDA SLO 13:17:00
17 26 VAKOC Petr QUICK – STEP FLOORS CZE 13:18:00
18 93 LEMOINE Cyril COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS FRA 13:19:00
19 165 PETIT Adrien DIRECT ENERGIE FRA 13:20:00
20 96 SOUPE Geoffrey COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS FRA 13:21:00
21 133 DE BACKER Bert TEAM SUNWEB BEL 13:22:00
22 113 DELAGE Mickaël FDJ FRA 13:23:00
23 83  BOUWMAN Koen TEAM LOTTO NL – JUMBO NED 13:24:00
24 115 GUARNIERI Jacopo FDJ ITA 13:25:00
25 157 LANGEVELD Sebastian CANNONDALE DRAPAC TEAM NED 13:26:00
26 163 MORICE Julien DIRECT ENERGIE FRA 13:27:00
27 207 VAN KEIRSBULCK Guillaume WANTY – GROUPE GOBERT BEL 13:28:00
28 192 ACKERMANN Pascal BORA – HANSGROHE GER 13:29:00
29 132  BAUHAUS Phil TEAM SUNWEB GER 13:30:00
30 91 BOUHANNI Nacer COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS FRA 13:31:00
31 33 DE MARCHI Alessandro BMC RACING TEAM ITA 13:32:00
32 121 KRISTOFF Alexander TEAM KATUSHA ALPECIN NOR 13:33:00
33 111 DEMARE Arnaud FDJ FRA 13:34:00
34 87 VAN HOECKE Gijs TEAM LOTTO NL – JUMBO BEL 13:35:00
35 74 KOZHATAYEV Bakhtiyar ASTANA PRO TEAM KAZ 13:36:00
36 183 DURASEK Kristijan UAE TEAM EMIRATES CRO 13:37:00
37 7 ROWE Luke TEAM SKY GBR 13:38:00
38 6 LOPEZ GARCIA David TEAM SKY ESP 13:39:00
39 23 DECLERCQ Tim QUICK – STEP FLOORS BEL 13:40:00
40 126 MORKOV Michael TEAM KATUSHA ALPECIN DEN 13:41:00
41 212 COMBAUD Romain DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM FRA 13:42:00
42 117 LE GAC Olivier FDJ FRA 13:43:00
43 134 FRÖHLINGER Johannes TEAM SUNWEB GER 13:44:00
44 197 SCHILLINGER Andreas BORA – HANSGROHE GER 13:45:00
45 77 STALNOV Nikita ASTANA PRO TEAM KAZ 13:46:00
46 182 BONO Matteo UAE TEAM EMIRATES ITA 13:47:00
47 86 TOLHOEK Antwan TEAM LOTTO NL – JUMBO NED 13:48:00
48 161 COQUARD Bryan DIRECT ENERGIE FRA 13:49:00
49 218 SISKEVICIUS Evaldas DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM LTU 13:50:00
50 25 RICHEZE Ariel Maximiliano QUICK – STEP FLOORS ARG 13:51:00
51 177 THOMSON Jay Robert TEAM DIMENSION DATA RSA 13:52:00
52 108 VANENDERT Jelle LOTTO SOUDAL BEL 13:53:00
53 14 DUVAL Julien AG2R LA MONDIALE FRA 13:54:00
54 54 ERVITI Imanol MOVISTAR TEAM ESP 13:55:00
55 65 IMPEY Daryl ORICA – SCOTT RSA 13:56:00
56 97  TURGIS Anthony COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS FRA 13:57:00
57 102 ARMEE Sander LOTTO SOUDAL BEL 13:58:00
58 142 ARASHIRO Yukiya BAHRAIN – MERIDA JPN 13:59:00
59 167  TULIK Angelo DIRECT ENERGIE FRA 14:00:00
60 34 FRANKINY Kilian BMC RACING TEAM SUI 14:01:00
61 92 CLAEYS Dimitri COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS BEL 14:02:00
62 131 BARGUIL Warren TEAM SUNWEB FRA 14:03:00
63 137 HOFSTEDE Lennard TEAM SUNWEB NED 14:04:00
64 215 HUPOND Thierry DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM FRA 14:05:00
65 174  O’CONNOR Ben TEAM DIMENSION DATA AUS 14:06:00
66 213 EL FARES Julien DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM FRA 14:07:00
67 185 MORI Manuele UAE TEAM EMIRATES ITA 14:08:00
68 46 IRIZAR ARRANBURU Markel TREK – SEGAFREDO ESP 14:09:00
69 52 ARCAS Jorge MOVISTAR TEAM ESP 14:10:00
70 128 ZABEL Rick TEAM KATUSHA ALPECIN GER 14:11:00
71 176 REGUIGUI Youcef TEAM DIMENSION DATA ALG 14:12:00
72 4 KNEES Christian TEAM SKY GER 14:13:00
73 13 DUMOULIN Samuel AG2R LA MONDIALE FRA 14:14:00
74 82 BATTAGLIN Enrico TEAM LOTTO NL – JUMBO ITA 14:15:00
75 206 SMITH Dion WANTY – GROUPE GOBERT NZL 14:16:00
76 75 LUTSENKO Alexey ASTANA PRO TEAM KAZ 14:17:00
77 168 VOECKLER Thomas DIRECT ENERGIE FRA 14:18:00
78 202 BACKAERT Frederik WANTY – GROUPE GOBERT BEL 14:19:00
79 78 VALGREN ANDERSEN Michael ASTANA PRO TEAM DEN 14:20:00
80 64 HOWSON Damien ORICA – SCOTT AUS 14:21:00
81 135 HAGA Chad TEAM SUNWEB USA 14:22:00
82 28 VERMOTE Julien QUICK – STEP FLOORS BEL 14:23:00
83 204 MINNAARD Marco WANTY – GROUPE GOBERT NED 14:24:00
84 208 VANSPEYBROUCK Pieter WANTY – GROUPE GOBERT BEL 14:25:00
85 164 NAULEAU Bryan DIRECT ENERGIE FRA 14:26:00
86 88 VERMEULEN Alexey TEAM LOTTO NL – JUMBO USA 14:27:00
87 127 POLITT Nils TEAM KATUSHA ALPECIN GER 14:28:00
88 158 VAN BAARLE Dylan CANNONDALE DRAPAC TEAM NED 14:29:00
89 178 THWAITES Scott TEAM DIMENSION DATA GBR 14:30:00
90 172 BERHANE Natnael TEAM DIMENSION DATA ERI 14:31:00
91 17 NAESEN Oliver AG2R LA MONDIALE BEL 14:32:00
92 217 PACHER Quentin DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM FRA 14:33:00
93 118 MAISON Jérémy FDJ FRA 14:34:00
94 61 GERRANS Simon ORICA – SCOTT AUS 14:35:00
95 63 HAIG Jack ORICA – SCOTT AUS 14:36:00
96 44 GOGL Michael TREK – SEGAFREDO AUT 14:37:00
97 153 BROWN Nathan CANNONDALE DRAPAC TEAM USA 14:38:00
98 211 FERNANDEZ CRUZ Delio DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM ESP 14:39:00
99 194 HERKLOTZ Silvio BORA – HANSGROHE GER 14:40:00
100 38 WYSS Danilo BMC RACING TEAM SUI 14:41:00
101 123 LAMMERTINK Maurits TEAM KATUSHA ALPECIN NED 14:42:00
102 122 BYSTRÖM Sven Erik TEAM KATUSHA ALPECIN NOR 14:43:00
103 166 SICARD Romain DIRECT ENERGIE FRA 14:44:00
104 72 CHERNETSKI Sergey ASTANA PRO TEAM RUS 14:45:00
105 125 MARTIN Tony TEAM KATUSHA ALPECIN GER 14:46:00
106 175 PAUWELS Serge TEAM DIMENSION DATA BEL 14:47:00
107 154 CANTY Brendan CANNONDALE DRAPAC TEAM AUS 14:48:00
108 124 MACHADO Tiago TEAM KATUSHA ALPECIN POR 14:49:00
109 35 HERMANS Ben BMC RACING TEAM BEL 14:50:00
110 36 MOINARD Amaël BMC RACING TEAM FRA 14:51:00
111 156 FORMOLO Davide CANNONDALE DRAPAC TEAM ITA 14:52:00
112 216 MADRAZO RUIZ Angel DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM ESP 14:53:00
113 15 GAUTIER Cyril AG2R LA MONDIALE FRA 14:54:00
114 141 BRAJKOVIC Janez BAHRAIN – MERIDA SLO 14:55:00
115 205 OFFREDO Yoann WANTY – GROUPE GOBERT FRA 14:56:00
116 53 CARAPAZ Richard MOVISTAR TEAM ECU 14:57:00
117 195 PFINGSTEN Christoph BORA – HANSGROHE GER 14:58:00
118 58 SÜTTERLIN Jasha MOVISTAR TEAM GER 14:59:00
119 2 BOSWELL Ian TEAM SKY USA 15:00:00
120 94 NAVARRO GARCIA Daniel COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS ESP 15:01:00
121 148 PELLIZOTTI Franco BAHRAIN – MERIDA ITA 15:02:00
122 48 ZUBELDIA AGIRRE Haimar TREK – SEGAFREDO ESP 15:03:00
123 57 MORENO Daniel MOVISTAR TEAM ESP 15:04:00
124 114 GAUDU David FDJ FRA 15:05:00
125 18 VUILLERMOZ Alexis AG2R LA MONDIALE FRA 15:06:00
126 41 CONTADOR VELASCO Alberto TREK – SEGAFREDO ESP 15:07:00
127 3 KENNAUGH Peter TEAM SKY GBR 15:08:00
128 24 MAS Enric QUICK – STEP FLOORS ESP 15:09:00
129 143 BOLE Grega BAHRAIN – MERIDA SLO 15:10:00
130 32 BOOKWALTER Brent BMC RACING TEAM USA 15:11:00
131 106 VALLS FERRI Rafael LOTTO SOUDAL ESP 15:12:00
132 214 FINETTO Mauro DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM ITA 15:13:00
133 68 YATES Simon ORICA – SCOTT GBR 15:14:00
134 43 CARDOSO André TREK – SEGAFREDO POR 15:15:00
135 67 KREUZIGER Roman ORICA – SCOTT CZE 15:16:00
136 11 BARDET Romain AG2R LA MONDIALE FRA 15:17:00
137 203 DEGAND Thomas WANTY – GROUPE GOBERT BEL 15:18:00
138 184 LAENGEN Vegard Stake UAE TEAM EMIRATES NOR 15:19:00
139 55 FERNANDEZ Ruben MOVISTAR TEAM ESP 15:20:00
140 31 PORTE Richie BMC RACING TEAM AUS 15:21:00
141 37 ROCHE Nicolas BMC RACING TEAM IRL 15:22:00
142 21 MARTIN Daniel QUICK – STEP FLOORS IRL 15:23:00
143 56 HERRADA Jesus MOVISTAR TEAM ESP 15:24:00
144 76 SANCHEZ Luis-Leon ASTANA PRO TEAM ESP 15:25:00
145 151 TALANSKY Andrew CANNONDALE DRAPAC TEAM USA 15:26:00
146 71 ARU Fabio ASTANA PRO TEAM ITA 15:27:00
147 152 BETTIOL Alberto CANNONDALE DRAPAC TEAM ITA 15:28:00
148 181 MEINTJES Louis UAE TEAM EMIRATES RSA 15:29:00
149 5 KWIATKOWSKI Michal TEAM SKY POL 15:30:00
150 81 CLEMENT Stef TEAM LOTTO NL – JUMBO NED 15:31:00
151 66 KEUKELEIRE Jens ORICA – SCOTT BEL 15:32:00
152 155 CLARKE Simon CANNONDALE DRAPAC TEAM AUS 15:33:00
153 62 CHAVES RUBIO Johan Esteban ORICA – SCOTT COL 15:34:00
154 138 OOMEN Sam TEAM SUNWEB NED 15:35:00
155 73 FUGLSANG Jakob ASTANA PRO TEAM DEN 15:36:00
156 171 BOASSON HAGEN Edvald TEAM DIMENSION DATA NOR 15:37:00
157 103 BENOOT Tiesj LOTTO SOUDAL BEL 15:38:00
158 1 FROOME Christopher TEAM SKY GBR 15:39:00
159 95 SIMON Julien COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS FRA 15:40:00
160 201 MARTIN Guillaume WANTY – GROUPE GOBERT FRA 15:41:00
161 101 GALLOPIN Tony LOTTO SOUDAL FRA 15:42:00
162 51 VALVERDE Alejandro MOVISTAR TEAM ESP 15:43:00
163 186 SWIFT Ben UAE TEAM EMIRATES GBR 15:44:00
164 145 COLBRELLI Sonny BAHRAIN – MERIDA ITA 15:45:00
165 193  BUCHMANN Emanuel BORA – HANSGROHE GER 15:46:00
166 16 LATOUR Pierre-Roger AG2R LA MONDIALE FRA 15:47:00
167 187 ULISSI Diego UAE TEAM EMIRATES ITA 15:48:00
168 12 DOMONT Axel AG2R LA MONDIALE FRA 15:49:00
169 104 DE GENDT Thomas LOTTO SOUDAL BEL 15:50:00